Pnömatik Fren Balatası

Pnömatik Fren Balatası

Pnömatik Fren Balatası

ambalaj, kağıt, mukavva, demir&çelik, metal işleme gibi çeşitli sektörlerde kullanılabiliyor. Havalı frenlerde kullanılan balatalar zorlu koşullarda çalışır. Yüksek sıcaklıklara maruz kalır. Dolayısı ile yanma, erken bitme, kaydırma, kaçırma gibi sorunlar çıkarabilir.

Bu anlamda yüksek dayanıklı pnömatik fren balataları kullanmak, duruş ve bakım maliyetlerini ciddi anlamda düşürecektir. Atlas Fren olarak öncelikle MTBF(mean time between failures) sürelerini uzatarak alıcılarımızın üretim süreçlerine katkı yapmayı hedefliyoruz.

Şimdiye kadar bu yaklaşımla pek çok balata sorununu çözdük ve müşterilerimizden olumlu geri dönüşler ve pek iyi referanslar aldık.

Farklı tipte pnömatik fren balatası görsellerini http://www.aysarmakina.com/kagit-ambalaj/  adresindeki katalogumuzdan inceleyebilirsiniz.

Sürtünme ve baskı prensibi ile çalışan hava tahrikli frenleme sistemlerinde, müşteri taleplerine uygun olarak düşük ve orta sürtünme değerlerine sahip, anti-dust (toz yapmayan), anti-noise (ses yapmayan) gibi farklı çözümlerle ihtiyaçlara karşılık verebiliyoruz.

Müşteri ihtiyaçlarına hızlı cevap verebilme becerisinin dışında, yıllık tedarik takvimi belirleyerek talebin aksamaması için çeşitli önlemler alabiliyoruz.

Pnömatik frenler rulo açıcıların kullanıldığı sektörlerde de sıklıkla görülmekte. Pres Balataları bölümünü ziyaret ederseniz, uzun ömürlü pres kavrama ve fren balataları konusunda yaptığımız çalışmaları görebilirsiniz.

https://www.atlasfren.com/eksantrik-pres-balatalari/

Makine Balatası

Atlas Fren olarak metalik balata (sinter bronz balata, sinter balata), organik balata ve seramik balata gibi çeşitli formüller için dünya çapında önde gelen üretici firmalar ile partnerlik yapıyoruz.

Ülkemizin otomotiv, maden, demir&çelik, ambalaj, enerji gibi kritik sektörlerinde kullanılan yedek parçaları OE kalitesinde ancak uygun fiyatlarla alıcılarımıza sunuyoruz.

Ülkemiz otomotiv ve yan sanayisi sektörlerinde Dünya’da rekabetçi bir konumda bulunuyor. Kaporta ve metal aksamları işlemenin önemli bir prosesini pres (stamping) hatları oluşturmaktadır. Eksantrik preslerin fren ve kavrama aksamlarında da endüstriyel balatalar kullanılmaktadır.  Asbest yasağından hemen sonra bu sektörde faaliyet gösteren pek çok metal pres firması balataların ömürleri ile alakalı sorunlar yaşadılar. Kırılma veya çok erken bitme gibi sebeplerle makineler ve üretim hatları beklenmeyen duruşlar yaşadı. Dahası iş kazası riskleri ile karşı karşıya kaldılar. Tedariğini sağladığımız Avrupa menşeili yüksek kalite makina balataları sayesinde bu sorunları ortadan kaldırdık.

https://www.atlasfren.com/ruzgar-hidroelektrik-enerji-santral-balatalari/