Haddehane Balataları

Haddehane Balataları

Haddehane balatası nerelerde kullanılır?

Haddehane balataları ülkemiz ihracatında önemli payı olan demir-çelik sektörünün kilit ürünlerinden biri olarak görev yapıyor.  Endüstriyel balatalar konusunda dünyanın en önde gelen firmaları ile yaptığımız işbirliği neticesinde, haddehane gibi özel fiziksel koşullarda çalışmak üzere geliştirilmiş ürünlerimizle hizmet veriyoruz.

Haddehane balatası, soğuk makas balatası, makas balatası, uçar makas balatası, vinç balatası şekillerinde karşımıza çıkabiliyor. Haddelenmiş demirin belirli bir boyda kesilmesi için makas bir kavrama sayesinde harekete geçiriliyor. Haddehane balatası, makas balatası zorlu çalışma koşulları altında çalışan bir malzemedir.

Yüksek kalite haddehane balataları

Asbestli balata yasağından sonra getirdiğimiz ithal ürünler sayesinde yerli balatalara kıyasla 20 kat uzun ömürlü balata performansları elde ettik. Hadde balataları göz önüne alındığında bir müşterimizde 3-4 günde bir balata aşınması dolayısı ile duruşa geçen hattı, sadece balata kalitesindeki değişiklik ile ortalamada 90-100 gün süresince çalıştırmayı başardık.

Müşterilerimizin yatırım ve duruş maliyetlerini göz önünde tutarak, ileri teknoloji ürünlerimiz ve deneyimli uygulamalarımız ile tahmin edilebilir ve uzun ömürlü çözümler sunuyoruz.

Haddehane balataları konusunda daha geniş bilgi almak için endüstriyel balatalar sayfamızı da incelemenizi öneririm. Aşağıdaki link sayesinde endüstriyel balata sayfamıza ulaşabilirsiniz. https://www.atlasfren.com/endustriyel-balatalar/

Neden yüksek kalite balata kullanmalıyım?

Haddehane balatası çeşitli formlarda olabilir. Dişli balata, Türkiye’de özellikle LIM218 olarak bilinen kavramalarda çeşitli çaplarda dişli balatalar çıkabiliyor. Wichita kavrama ve wichita fren, Eaton Kavrama ve Eaton Fren, Twiflex kavrama ve Twiflex fren, Desch Kavrama, Desch fren, WPT kavrama ve WPT frenlerde dıştan dişli kanallı balatalar çıkabiliyor. Burada yerli balatalar kırılma, kopma gibi sorunlar yaşatabiliyor. Kırılar parçalar, kavrama veya frenin diğer aksamlarının arasına girerek tahmin edilmeyen hasarlara sebep olabiliyor dahası iş kazası riski oluşturuyor.

Haddehane gibi tesisler yüksek risk sınıfında tesislerdir. Yüksek yatırım ve duruş maliyetleri hesaba katılarak ekipman seçiminin yüksek kalitede olması gerekir. Bu anlamda alıcılarımıza sunduğumuz endüstriyel balatalar Avrupa’nın en önde gelen endüstriyel balata imalatçılarından tedarik ettiğimiz ürünlerdir. Eğer sistemlerinizde kırılma, çabuk aşınma, kaydırma gibi sorunlar yaşıyorsanız lütfen bizimle iletişime geçmekten çekinmeyin.

Endüstriyel balatalarınızda, pnömatik fren balatalarınızda yenileme ve sıfırdan imalat gibi seçeneklerle sizlere hizmet verebiliriz.

Bu sektörde yaptığımız daha fazla işi görmek isterseniz aşağıdaki linke tıklayabilirsiniz.

http://www.aysarmakina.com/demir-celik-sanayi/